Avukat Murat Akkoç, BTK’nın mahkemelere nasıl sahte Bylock belgesi ürettiğini ortaya çıkardı

  • 0

Avukat Murat Akkoç, BTK’nın mahkemelere nasıl sahte Bylock belgesi ürettiğini ortaya çıkardı

Avukat Murat Akkoç, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun (BTK) ByLock ile ilgili sahte raporlar hazırlayarak binlerce insanın hayatını kararttığını söyledi.

Akkoç, Twitter adresinden yayınladığı videoda şu bilgileri verdi:

ByLock kullanıcı listesi Temmuz 2016’da 215.000 kişi olarak açıklandı. 1 yıl sonra, Temmuz 2017’de IP çakışması gerekçe gösterilerek bu sayı 102.000 kişiye düşürüldü. Daha sonra MorBeyin bahane edilerek 11.000 kişi daha bu listeden çıkarılarak 91.000 kişiye düşürüldü.

Bu güne kadar ‘Doğru olduğu açıklanan’ ilk iki liste ne kadar yanlış, sorunlu ve gerçeklikten uzaksa, MorBeyin gerekçesiyle 91.000’e düşürülen liste de o kadar yanlış sorunlu ve gerekten uzaktır.

ByLock yargılamalarında BTK’nın sahte raporlar hazırladığı net bir şekilde ortaya çıkmış ve ispatlanmıştır.

ByLock soruşturmalarının temeli MİT Teknik Raporu’na dayandırılmaktadır. Bu belgenin 25. ve 26. sayfalarında, Türkiye’den ByLock server’larına 17 Kasım 2014 tarihinden sonra bağlanmanın mümkün olmadığı vurgulanmasına rağmen BTK’dan gelen raporlarda bu tarihten sonra da insanların ByLock kullanmaya devam ettiği iddia edilen sahte raporlar mahkemelere ‘delil’ diye gönderilmektedir.

BTK, müvekillerimden birinin, 17 Kasım 2014’ten sonra  tam 1184, diğer bir müvekkilimin ise 837 kez ByLock server’ına bağlandığına dair sahte raporlar hazırlamış ve bunları mahkemelere yollamıştır.

Bundan daha vahimi ise BTK’nın hazırladığı sahte raporlardan birinde bir müvekkilim Aksaray’da görünürken yine aynı kişi aynı gün saat hatta dakikada Elazığ’da görünmektedir.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.. Görüldüğü gibi Bilgi Teknojileri Kurumu (BTK) sahte raporlar hazırlayarak mahkemeleri yanılmakta, masum binlerce insanın tutuklanmasına sebep olmaktadır.