Hukukçuların ortak görüşü: ByLock tek başına delil olamaz

  • 0

Hukukçuların ortak görüşü: ByLock tek başına delil olamaz

Category : Görsel Medya

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hukukçu Mehmet Sarı ByLock programının tutuklamalarda tek başına delil olamayacağını söyledi.


Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk olan Ceza Hukuku Uzmanı Prof.Dr. Ersan Şen, iddiacılara göre ByLock programını kullanmanın, üye kayıt defteri gibi olduğunu söyledi. Şen, iddianamelerin böyle açıldığını, fakat suçlamaların yöneltildiği insanların kullanıcı olduklarını ve ByLock üzerinden yapıldığı iddia edilen suç unsuru görüşmelerin kesin olarak tespit edilmesi gerektiği belirtildi. Şen’in “ByLock kullanmak suç mu?” sorusuna diğer hukukçu konuk Mehmet Sarı “Hayır Hocam” şeklinde cevap verdi.

Programın diğer konuklarından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili, bilişimci Erdal Aksünger, Türkiye’de 610 bin kişinin ByLock indirmiş olduğunu belirterek, “Türkiye’de 610 bin kişi var. Bu rakamı ben söylemiyorum. IOS ve Android market söylüyor bunu.” dedi. Prof.Dr.Şen de “Erdal Beyin söylediği şu: Bu, örgüte üretilmiş, örgütün kullandığı bütün kullanıcıları örgütün sempatizanı, mensubu sayılabilecek bir program değil kardeşim” diyor.